V pondělí 15. ledna proběhlo na Městském úřadě v Týnci nad Sázavou předávání cen výhercům ze soutěže domácností ve třídění plastů. Předávání se zúčastnili zástupci města, pan místostarosta Mgr. Martin Kadrnožka a za Středočeský kraj náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí, zemědělství a informatiku Ing. Vilém Žák a vedoucí oddělení ochrany ovzduší a nakládání s odpady Ing. Petr Svoboda.
Vylosovanými výherci ekologických cen se stali v Týnci - Richard Unger, který vyhrál zahradní kompostér, paní Zdeňka Horká a Jaroslava Machová vyhráli koš na třídění do domácnosti a fleecovou vestu vyhrály paní Naďa Vaněčková a paní Kateřina Černá.
Ještě jednou výhercům srdečně blahopřejeme a děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili.
V prosinci našli obyvatelé vybraných měst Benešovska, mezi kterými byl i Týnec nad Sázavou, ve svých poštovních schránkách leták s radami pro třídění odpadů. K letáku byla také připojena soutěžní samolepka určená pro soutěž ve třídění plastů. Soutěž ve třídění byla součástí celokrajské informační kampaně Středočeského kraje a autorizované obalové společnosti EKO-KOM. Kdo se chtěl zapojit do soutěže, vyplnil samolepku a nalepil ji na sešlápnutou PET či jinou plastovou láhev a vhodil ji do kontejneru na třídění plastů kdekoliv v Týnci. Na třídící lince Technických služeb Benešov, které zajišťují svoz a dotřiďování využitelných odpadů ve městě, takto označené PET lahve vytřídili a 4. ledna vylosovali výherce cen společně pro města Týnec a Bystřice. Cílem letákové akce a soutěže bylo přitáhnout ještě větší množství lidí k pravidelnému třídění odpadů a ukázat obyvatelům, že odpady vhozené do kontejneru na třídění nekončí na skládce, jak se někteří mylně domnívají, ale jsou roztříděny a předány k dalšímu zpracování. V průběhu předávání se přítomní mohli dozvědět, že podle údajů společnosti Eko-kom, která vybírá peníze od firem uvádějící na trh obaly a přerozděluje tyto finanční prostředky obcím, se v Týnci v roce 2006 vytřídilo na jednoho obyvatele 14,56 kg využitelných odpadů, tj. plastů, skla a papíru, z toho plastů bylo cca 2,64 kg/obyvatele, což představuje přibližně 62 PET lahví na 1 obyvatele za rok a za celé město více jak 317 tisíc PET lahví, které neskončily na skládce odpadů, ale bylo jich znovu využito. Z tohoto množství PET lahví lze vyrobit např. přes 6 tisíc fleecových vest nebo několik tisíc kilogramů kobercového vlákna.
Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00